Väggfält med infälld målning och spegel, 1700-tal. Totalt mått 177 x 102 cm.
Pastoral scen med herdinna och par med fågelbur, fransk skola, 1700-tal. Totalt mått 177 x 102 cm.
Väggfält: sprickor, skrapmärken, smärre skador på dekorelement, något avnött färg.
Målningen: Uppfodrad på pannå. Krackelyr. Skrapmärken. Tjock fernissa. Smärre strödda retuscher.