Bordspingla i form av Napoleon, mässing, höjd 10 cm.
Penställ i form av akantus, förgylld brons på stensockel, höjd 15 cm.
Bläckställ med antikiserande dekor av konstnärer, förgylld brons och glas, höjd 9 cm.
Ställ med dekor av svan, brons och sten, höjd 18 cm.
Slitage. Nagg på glas och sten. Ställ med lagning på stenkolonn. Bläckställ med bucklor på lock.