PRYDNADSFÖREMÅL, 4 st, 1800/1900-tal.

Bordspingla i form av Napoleon, mässing, höjd 10 cm.
Penställ i form av akantus, förgylld brons på stensockel, höjd 15 cm.
Bläckställ med antikiserande dekor av konstnärer, förgylld brons och glas, höjd 9 cm.
Ställ med dekor av svan, brons och sten, höjd 18 cm.

Slitage. Nagg på glas och sten. Ställ med lagning på stenkolonn. Bläckställ med bucklor på lock.

Klubbat pris
5 400
471
493
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (31 bud)
10
26 jul 2020 17:47
5 400 SEK
9
24 jul 2020 20:56
5 200 SEK
10
24 jul 2020 15:35
5 000 SEK
9
24 jul 2020 13:13
4 800 SEK
12
24 jul 2020 13:12
4 600 SEK
9
24 jul 2020 13:12
4 600 SEK
12
24 jul 2020 12:50
4 400 SEK
9
23 jul 2020 12:30
4 200 SEK
10
23 jul 2020 12:30
4 000 SEK
9
23 jul 2020 12:30
4 000 SEK
10
22 jul 2020 20:39
3 700 SEK
9
22 jul 2020 20:39
3 500 SEK
9
22 jul 2020 12:07
3 400 SEK
11
22 jul 2020 12:07
3 200 SEK
9
22 jul 2020 12:07
3 000 SEK
11
21 jul 2020 18:03
2 700 SEK
10
18 jul 2020 17:09
2 500 SEK
9
18 jul 2020 9:38
2 300 SEK
8
18 jul 2020 9:38
2 100 SEK
9
18 jul 2020 9:38
2 000 SEK
8
16 jul 2020 23:39
1 900 SEK
16 jul 2020 23:39
1 800 SEK
8
16 jul 2020 23:39
1 700 SEK
16 jul 2020 13:20
1 600 SEK
16 jul 2020 9:04
1 500 SEK
16 jul 2020 9:04
1 400 SEK
16 jul 2020 4:57
1 300 SEK
15 jul 2020 22:39
1 200 SEK
15 jul 2020 19:44
1 100 SEK
15 jul 2020 17:30
1 000 SEK
15 jul 2020 17:01
500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14