GALLERIMATTA, semiantik Kazak, ca 273-277 x 100-105 cm (samt en kortsida med ca 2,5 cm slätväv).

Blå och brun botten med stora polykroma medaljonger, små figurer och stiliserade djur. Bred benvit huvudbård med blommönster.

Sannolikt ituskuren och ihopsatt. Det mörkbrunfärgade garnet korroderat. Något ställvis hårt slitage, fläckar, malskador, lagningar, smärre skador och hål. Skadade kortsidor.

Klubbat pris
5 400
471
493
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
26 jul 2020 17:42
5 400 SEK
25 jul 2020 20:13
5 200 SEK
25 jul 2020 20:07
5 000 SEK
25 jul 2020 20:07
4 800 SEK
25 jul 2020 20:07
4 600 SEK
25 jul 2020 20:07
4 400 SEK
19 jul 2020 17:05
4 200 SEK
17 jul 2020 13:58
4 000 SEK
17 jul 2020 13:58
3 801 SEK
15 jul 2020 22:55
3 601 SEK
15 jul 2020 22:55
3 401 SEK
15 jul 2020 22:45
3 201 SEK
15 jul 2020 22:45
3 001 SEK
15 jul 2020 22:45
2 801 SEK
15 jul 2020 22:45
2 601 SEK
15 jul 2020 22:45
2 401 SEK
15 jul 2020 22:45
2 201 SEK
15 jul 2020 22:44
2 000 SEK
15 jul 2020 22:44
1 900 SEK
15 jul 2020 16:11
1 800 SEK