BÄGARE, 5 st, silver och mässing, Ryssland 1700-tal.
Raka, fotlösa, med driven och ciselerad dekor av blad, fåglar, rocailler samt en bägare med profilmedaljonger. Höjd 7-8,5 cm, vikt för silver ca 292 gram
Slitage, bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.