HENRY B. GOODWIN, 2 st signerade gelatinsilverfotografier med motiv från Mysingen och hundar på stranden
Oramade. Två gelatinsilverfotografier uppklistrade på grovt fiberpapper. Med titlar osv i blyerts på monteringen. Troll och Tott vid badstranden 1921, bildyta 20 x 18 cm. Mysingen, bildyta 20,2 x 30,7 cm.
Pappersnötning. Obetydligt ytslitage.