Skandinaviskt svalt

46 föremål
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 010 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, fem-armad med glasskärmar. 1950-tal.
Klubbat pris
7 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, metall, Lyfa, Danmark, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA Italien 1970-tal.
TAKLAMPA Italien 1970-tal.
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, Taklampa.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal.
TAKLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GINO SARFATTI, taklampa, modell 2097-30, Flos, Italien.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1940-tal.
TAKLAMPA 1940-tal.
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Valaisin-Aramo, Finland, 1900-talets slut.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
TAKLAMPA, Murano, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
SIGVARD BERNADOTTE för BERGBOMS. TAKLAMPA, Modell "T-21".
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 2560.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa modellnummer 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, glas, vetri Murano, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WIKTOR BERNDT, taklampa, Swedish Crystal, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAX SAUZE, taklampa, Cassiopeia 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

155. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Ängarna", flossa, ca 307 x 206 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Fair warning
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
Fair warning
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK