Skandinaviskt svalt

135 föremål
BORDSLAMPA, Frank Bentler, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WIKTOR BERNDT, taklampa, Swedish Crystal, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1950-tal.
VÄGGLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, ASEA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, 1980-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POVL DINESEN, bordslampa, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
BORDSLAMPOR, ett par, alabaster, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRONOBERGS BELYSNING, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX SAUZE, taklampa, Cassiopeia 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

331. Axel Einar Hjorth, matbord, "Birka", Nordiska Kompaniet, 1937.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Fair warning
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
21 000

ditt bud
Aktuellt bud:
42 000 SEK