Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK. Golvlampa, typ 2148. Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätvävd, sannolikt Orientalisk, ca 246,5 x 174,5 cm.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1930/40-tal.
SPEGEL, 1930/40-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1950-tal.
SPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1900-andra hälft.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, Fritz Hansen.
SOFFBORD, Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 675 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 270 x 180 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD med gallerkant, jugend, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, sk Solspegel, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, funkis, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RECTA, fickur, 51 mm.
RECTA, fickur, 51 mm.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 4 st modell 970, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPELBORD, 1800-tal.
SPELBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, "DSR", för Vitra.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, silke Ghom sannolikt, signerad ca 89 x 60 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, brickmärkt H M Nordéns Möbelaffär.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampor, 2 st, chamotte, Rörstrand.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Uno och Östen Kristiansson, Luxus.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GUNGSTOL,Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANITA ERSÉUS, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, nyrenässans 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR ett par, Asea, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
849 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, 1980/90-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, Funkis, 1930-tal.
BORD, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR