MUGGAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Dekor i famille rosefärger, en i underglasyrblått och famille rose färger med motiv av vapensköld. Den andra med europeisk motiv av natur och objekt. Höjd 13-15,5 cm.
Slitage, mistor. Lagningar.
Klubbat pris
1 200
106
109
Utropspris
2 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (5 bud)
30 jul 2019 17:52
1 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
30 jul 2019 17:52
1 100 SEK