Fyedor Maksomov troligen, snusdosa, silver, Moskva 1800-talets förra hälft.

Delvis förgylld, rektangulär, med niellodekor med motiv från Kreml. Längd 7,5 cm, vikt 80 gram.

Slitage, repor/märken.

Klubbat pris
2 600
227
237
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
9 dec 2018 12:33
2 600 SEK
9 dec 2018 12:33
2 400 SEK
7 dec 2018 14:00
2 200 SEK
7 dec 2018 14:00
2 000 SEK
7 dec 2018 14:00
2 000 SEK
7 dec 2018 13:59
1 600 SEK
7 dec 2018 13:59
1 500 SEK
2 dec 2018 18:45
950 SEK
2 dec 2018 9:04
900 SEK
1 dec 2018 22:51
850 SEK
1 dec 2018 22:51
800 SEK
30 nov 2018 19:23
600 SEK
30 nov 2018 19:23
550 SEK
30 nov 2018 16:15
350 SEK
30 nov 2018 11:16
300 SEK