JOAN MIRÓ, efter, färglitografi, signerad och numrerad 274/300
"Une femme", 1958. Utgiven av Galleri Maeght, Paris med deras blindstämpel. Bildstorlek 46 x 37,5 cm, bladstorlek 64,8 x 47,6 cm (Arches).
Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar/Flertalet större fläckar.
Maeght 1712.