Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Glaserad i blågråa nyanser. Märkt "R GN SWEDEN" och "3" . Höjd 17 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Klubbat pris
851
75
78
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
10 jun 2018 9:12
851 SEK
10 jun 2018 9:12
801 SEK
10 jun 2018 9:11
751 SEK
10 jun 2018 9:11
701 SEK
10 jun 2018 9:11
650 SEK
10 jun 2018 9:11
600 SEK
10 jun 2018 7:58
550 SEK
10 jun 2018 7:58
500 SEK
2 jun 2018 20:30
300 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962