PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffor, 2 st, "Minerva", France & Son, 1900-talets tredje kvartal.
Stomme i teak. Lösa plymåer med resår i sits och rygg. Brickmärkt. Längd 190 cm, sitthöjd 43, höjd 77, djup 76 cm
Smärre slitage. Torkad stoppning. Märken.