Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, signerad, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Höjd 20,5 cm.

Formgivare

Klubbat pris
2 700
239
246
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
11
19 maj 2018 14:09
2 700 SEK
10
19 maj 2018 14:09
2 500 SEK
10
19 maj 2018 12:14
1 900 SEK
19 maj 2018 12:14
1 800 SEK
10
18 maj 2018 20:45
1 500 SEK
9
18 maj 2018 7:21
1 400 SEK
8
17 maj 2018 18:31
1 300 SEK
15 maj 2018 21:51
1 200 SEK
15 maj 2018 21:51
1 111 SEK
15 maj 2018 21:51
1 100 SEK
15 maj 2018 21:51
1 000 SEK
14 maj 2018 17:33
850 SEK
14 maj 2018 17:33
800 SEK
13 maj 2018 20:18
750 SEK
13 maj 2018 20:18
700 SEK
13 maj 2018 3:09
675 SEK
13 maj 2018 3:09
625 SEK
12 maj 2018 23:43
500 SEK
12 maj 2018 23:43
450 SEK
12 maj 2018 21:12
400 SEK
12 maj 2018 10:25
350 SEK
12 maj 2018 0:34
300 SEK