LARS STOCKS, bord samt stolar, ett par, skulpturer, signerade, stolar daterade -84.
Patinerad koppar, Stolar med kopplade ben samt delvis genombrutna ryggar. Etikettmärkta. Längd ca 39 cm, bredd ca 39 cm, höjd 156 - 168 cm. Bord med fyrdelat centralben. Diameter ca 65 cm, höjd ca 110 cm.
Mindre skador. Bucklor. Fläckar. Något slitage.