Platåstövel med ett lysande A. Stövel åt vänster. Glasfiber lackerade i silver-metallic. Längd ca 95, bredd ca 50 cm, höjd ca 250 cm. Samtliga intäkter från denna auktion skänks till Unicef.
Smärre slitage. Repor. Funktion garanteras ej.
Nordiska Kompaniets skyltfönster.
Föremålet visas i Nordiska Kompaniets skyltfönster i Stockholm till och med auktionens avslut. Utlämning sker som vanligt från Bukowskis Market, Västberga allé 3 efter avslut.