VINKYLARE med LOCK, tenn, GAB, 1935.

Lock med dekor av sjöjungfru ridandes på en sjöhäst. Rund fot. Höjd ca 38 cm.

Slitage. Repor, smärre bucklor samt något lutande pga smärre skada på fot.

Utropspris
3 000 SEK