Jan och Berit Johansson – Ett liv med glas

101 föremål
Jan Johansson, vaser samt skål 3 dlr osignerade.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skulptur osignerad glas.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, vaser 2 st osignerade.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Jan Johansson, skulpturer 2 st osignerade Orrefors.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, skulptur ej signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, skulpturer 2 st osignerade, Orrefors.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, skål signerad och daterad 91.
Klubbat pris
1 120 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson,  vaser 3 st signerade Orrefors.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, vaser 2 st en signerad Sjöhyttan.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, pokal, Graal, signerad och daterad Orrefors.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, skulptur signerad.
Klubbat pris
947 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, skål på fot signerad och daterad 85.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skålar 2 st signerade.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, vas för Salviati signerad och daterad 91.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Berit Johansson, väggskulpturer 2 st en signerad 2014.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skulpturer 2 st varav en signerad 2014.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, fat osignerat.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, kakfat med huv signerad Vadstena.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, skål signerad Orrefors  1972.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Berit Johansson, skulptur osignerad.
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, vaser, skålar mm 6 dlr Orrefors.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, skål osignerad Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skål för Salviati signerad.
Klubbat pris
2 054 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, skål på fot signerad Orrefors 2006.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, mobil valsat glas osignerad.
Klubbat pris
3 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, signerad och daterad 2001 (?).
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson,  skålar 3 st signerade, Orrefors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, skulptur 2017.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, vas för Salviati Italien signerad 91.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Johansson, vas signerad, runt år 2000, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Berit Johansson, skål på fot signerad Orrefors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson,  skål signerad, Orrefors 1970-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Berit Johansson, vas för Salviati, signerad.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jan Johansson, drinkset 14 dlr Orrefors 1970-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Berit Johansson, skål på fot signerad, Salviati.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, vaser och skålar 6 dlr signerade.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Jan Johansson, vas graal osignerad
Orrefors 1970-tal.
Jan Johansson, vas graal osignerad Orrefors 1970-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson,  skålar 2 st signerade Sjöhyttan 1992.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skulpturer 2 st ej signerade.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skulpturer 2 st osignerade.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson,  skål, "Tuttifrutti" signerad Reijmyre 2010.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson, skulpturer 2 dlr en signerad 2015.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berit Johansson,  skål på fot Graal signerad Orrefors.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Berit Johansson,  skålar 3 st signerade en märkt Orrefors.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jan Johansson, skål Graal signerad och numrerad Orrefors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Berit Johansson, vas, Graal, signerad och daterad 2007 unik.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, vas för Salviati Italien signerad.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK