Berit Johansson, ljuskrona, ca år 2005
För sex ljuspunkter, stomme av metall klädd med glas, diameter ca 59 cm, höjd ca 70 cm
Blåst av Micke Johansson
Åldersrelaterat slitage. Skador. Slitage. Ej funktionstestad. Nagg. En ljusarm lös behöver limmas fast, delar av blad med skador. Kronan har troligen ramlat ner och skadats då
Familjen