Berit Johansson

(Sverige, 1945-2021)
Berit Johansson
(Sverige, 1945-2021)

Berit Johansson, brosch/hänge silver Pilgrimssnäcka, W&A Sävsjö Guldsmed 1980-tal

Mäter 40x40x16,5 mm, vikt ca 25 gram

Något anlupen. Smärre repor och märken.

Gjordes till Klosterkyrkan för de som gick pilgrimsvandring.

Formgivare

Klubbat pris
1 350
118
123
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
16 mar 19:46
1 350 SEK
16 mar 16:46
1 250 SEK
15 mar 13:55
1 150 SEK
15 mar 0:02
1 050 SEK
15 mar 0:02
1 005 SEK
14 mar 7:57
950 SEK
14 mar 7:57
900 SEK
14 mar 7:56
850 SEK
14 mar 7:56
800 SEK
12 mar 14:19
750 SEK
12 mar 14:19
700 SEK
12 mar 14:19
650 SEK
12 mar 14:19
600 SEK
12 mar 13:24
550 SEK
10 mar 8:25
500 SEK
10 mar 8:25
500 SEK
10 mar 8:25
450 SEK
10 mar 8:25
400 SEK
9 mar 10:06
350 SEK
8 mar 22:42
300 SEK

Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95