Modern Art & Design 660

27 föremål
270. Josef Frank, tillskrivet, bord, Firma Svenskt Tenn, 1930-40-tal.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
272. Firma Svenskt Tenn, brickbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
305. Carl Westman, skrivbord, betsad furu, Sverige, ca 1910.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
308. Carl Westman, bord, betsad furu, Sverige, ca 1910.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
310. Otto Schulz, bord, Boet, Göteborg, 1920-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
331. Axel Einar Hjorth, matbord, "Birka", Nordiska Kompaniet, 1937.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
339. Carl Malmsten, bord, Sverige, 1930-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
343. Axel Einar Hjorth, matbord, "O.K.", Nordiska Kompaniet, 1937.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
355. Bruno Mathsson, matbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1933.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

370. Harald Notini, bordslampa, modell "15439", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm, 1940-tal.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK