409
1588746

Carroll Dunham

(USA, Född 1949)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 860 - 2 330 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Carroll Dunham
(USA, Född 1949)

”Shadow in a Corner IV”

Signerad Carroll Dunham och daterad 2004 samt numrerad 3/15. Bemålad rostrfitt stål med svart polyuretanlack. Höjd 23 cm.

Tilläggslista

Korrekt titel är ”Shadow in a Corner IV”