Utsikt mot Stockholms slott från Grand Hotel
Signerad Anna Palm och daterad Stockholm 1890. Akvarell, bildyta 34 x 128 cm.
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen 530, 2 - 5 december 2003, kat. nr 19.