vägglampor, ett par, "Dune", egen ateljé, 2023.
Stomme i vitlackerad MDF, skärm i plexiglas klädda i en beige textil från Astrid, väggfäste i bronserad metall med uttag för en ljuskälla vardera, signerad Erik Bratsberg "Dune" 2023, höjd 50 cm.
Smärre slitage.
Modellen ursprungligen framtagen för restaurang Persona och utvecklad i detta utförande unikt för inredningen av restaurang Gondolen.