byrå, unik prototyp, utförd i egen verkstad, 2014.
Fronten och sidorna med reliefdekor, betsad samt svärtad björk, höjd 80,5 cm, bredd 97,5 cm, djup 40,5 cm.
Skivan med små skador, smärre slitage.
Byrån är det första exemplaret av den nu populära modellen, som utfördes av Suta 2014.