1028
1516703

Örhängen, ett par, silver, omarbetade hårprydnader. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 442 EUR
364 - 455 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Filigranarbete. I läderklätt, präglat etui. Askens mått 5,5x10x3 cm. Hängets höjd 6 cm.

En överdel saknas.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

555. Elsa Thoresen, Utan titel.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK