mått medaljong med ögla 47 x 75 mm, längd kedja ca 46 cm, totalvikt 72 g. I anpassat etui från L Larson. Medaljong möjligen EW Stenberg verksam i Skåne under 1800-talet. Kedjan med franska stämplar.
Kedjan trasig
×
Logga in
Kunde inte logga in