Portfolio "10 Photographs by Louis Stettner", 1949
Signerad Louis Stettner och med dedikation daterad Paris September 10th 1952 på försättsbladet. Numrerad 199/250. Text av Brassai. Utgiven av Two Cities Publications och tryckt av André Delcher, Paris. Tio duotone prints, bildyta cirka 19 x 24 cm. Bladstorlek 32,5 x 39 cm. Portfolio 36 x 43 cm.
Direkt från fotografen till nuvarande ägares släktingar.