Benvit botten med polykromt landskap med figurscen med Shah Bahram och följe. Röd huvudbård med ryttare hästar och träd
Obetydligt slitage, lagningar, en kortsida med malskador.
Barbara M och Charlie Hunter,s, samling. Sotheby's, 12/15/1994, lot 229.