256
1397830

Matta, semiantik Heris, ca 203 x 144 cm

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Mörkblå botten med stor polykrom medaljong, stiliserade palmettslingor och hörnornament. Röd huvudbård med stor blomranka.

Ställvis hårdare slitage, lagningar. Långsidorna med trampveck, kortsidorna saknar några knutrader.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

559A. Nils von Dardel, Sittande modell.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK