Byrå, tillskriven Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779), Rokoko.
Fanerad med bla jakaranda, valnöt och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva i kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 124, bredd 53, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in