tillskriven, barvagn, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal, Swedish Modern.
Fanerad med mahogny, intarsiadekor med klassicerande motiv av dansande, upptill glasskiva. Vardera sidan med 3 dörrar med bakomliggande förvaring. Längd 93 cm inklusive metallhandtag, bredd 38 cm, höjd 67 cm.
Smärre slitage, ett fäste till skivan löst.