burkar, 3 st, Biot, Frankrike.
Fajans, två kvadratiska och en rektangulär, olika spräckliga glasyrer i orange, grönt och rött, signerade HHg, mått 15,8 x 15,8, höjd 18,5 cm, 9,5 x 9,5, höjd 15 cm och 12,3 x 8,5, höjd 10,5 cm.
Den stora burken med mycket små kantnagg.