sideboard, Knoll International, licenstillverkat av NK Inredningar 1966.
Front och bakstycke fanerat i valnöt, skiva i marmor, beslag och benställning i förkromad metall, inredning i ek, låsbara skåp och lådor, etikettmärkt NK Inredning Design Knoll Int U.S.A. Made in Sweden 1966, höjd 65 cm, bredd 190 cm, djup 45,5 cm.
Smärre slitage och märken.