Important Winter Sale 629

7 föremål
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
293. Glas, 10 stycken. Sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

222. Edward Hald, taklampa, "Saturnus", modell "HD 602", Orrefors, 1930-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK