BYRÅ, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779), Rokoko.
Fanerad med valnöt och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva med rutmönster. Tre lådor. Ryggen signerad CLN. Längd 106, bredd 54, höjd 83 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in