309
1192176

DUK OCH SERVETTER, 24 st., linnedamast, duken daterad 1827, ca 560-567 x 207,5 cm, Sverige 1827.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Servetterna ca 80,5 x 80,5 cm per st. Dekor av stora blomsterkorgar och blomrankor. Invävt namn.

Något slitage, smärre fläckar.

Tilläggslista

OBS! Duken är ca 560-567 x 207,5 cm, servetterna ca 80,5 x 80,5 cm per styck.