Important Spring Sale 617

1155 föremål
580. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
753. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
683. VAS, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
570. VASER med LOCK, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
569. VASER med LOCK, två stycken, porslin. Transition, 1700-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
661. VASER, ett par, brons. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
598. VASER, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
583. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
585. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
95 000 - 100 000 SEK
908. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
895. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
581. VASER, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
26 000 - 30 000 SEK
735. VIKSKÄRM, sexdelar. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
734. VIKSKÄRMAR, ett par, sexdelade. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
298. VINGLAS, 3 stycken, glas. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
682. VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1083. Van Cleef & Arpels armband "Alhambra" 18K guld.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
19 000 - 22 000 SEK
129. VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
668. VÄGGVAS, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1010. WA Bolin silverarmband med grön emalj.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
430. Wilhelm von Gegerfelt, "Cioggia".
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
335. Wilhelm von Gegerfelt, Regnmoln över Paris.
Klubbat pris
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
503. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kanalmotiv.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
71. Wooton Desk, USA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
894. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
568. Yves Klein, "Untitled Blue Monochrome, (IKB 321)".
Klubbat pris
1 650 000 SEK
Utropspris
1 000 000 - 1 200 000 SEK
320. ÄGG, fyra stycken, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
319. ÄGG, porslin, två stycken. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
677. ÄMBETSMANNA INSIGNIA, ett par, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
88. ÖVERSTYCKE, Frankrike, 1600-talets slut, barock.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1020. Örhängen 18K guld och vitguld med korall.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK