27
1137731

Gaetano Sciolari

(Italien)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Gaetano Sciolari
(Italien)

taklampa, Sciolari Lighting, Italien 1960-70-tal.

Stomme av borstat stål, 21 skärmar av förkromad metall och formblåst glas, höjd 110 cm.

Smärre slitage.