"Park Lane" soffbord, Memphisgruppen, Italien efter 1983.
Stomme i glasfiber, trappstegsformade fötter lackerade i grönt glitter, skiva i svart marmor, höjd 37 cm, skivans diameter 90 cm.
Smärre slitage.
Skivan med lagningar.