99
1098873

SPEGEL, av Johan Åkerblad 1778 (mästare i Stockholm 1758-1799), rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med bandrosett, lagerkrans, blomstergirlanger och rocailler. Signerad IÅ. Med Stockholms hallstämpel 1778. Höjd 168, bredd 62 cm.