Vinkanna, Frankrike 1800-talets mitt, silver och glas.
Mynningen med invändig förgyllning, rik dekor av rocailler, blommor och blad, foten med korgmönstrade partier. Glaset med svägd knäckdekor. Fylld fot. Höjd 32,5 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in