"Dog in Space", 2004
Signerad Helena Blomqvist och numrerad 1/5 a tergo. C-print monterad på akrylglas 77 x 99 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", publicerad i samband med Helena Blomqvists utställning på Fotografiska i Stockholm, 2012, avbildad på helsida.
Ur sviten "The Dark Planet".