HELENA BLOMQVIST, C-print signerad Helena Blomqvist och numrerad 3/5 a tergo.
"Dead Dog", 2004. C-print monterad på akrylglas 79 x 100 cm.
Obetydligt slitage.
Repor.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", publicerad i samband med Helena Blomqvists utställning på Fotografiska i Stockholm, 2012, avbildad på helsida.
Ur sviten "The Dark Planet".