Important Spring Sale 601

345 föremål
740. THANGKA, färg på duk. Tibet, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
741. RELIEF, sandsten. Nepal, circa 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
742. ALBUM, med 6 målningar. Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
747. SOLFJÄDER, tusch på papper. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
748. MÅLNING, av Jiang Yun (1847-1919), signerad och daterad 1904.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
750. BURK med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
758. ALBUMBLAD, bläck och färg på papper. Indien, 17/1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
759. MÅLNING, gouache på papper. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
760. MÅLNING, gouache på papper. Indien, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
761. En samling indiska miniatyrmålningar, Delhi, circa 1870,
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
762. MÅLNINGAR på duk, två stycken, Indien, Orissa, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
763. MÅLNING, pigment på papper. Indien, Orissa, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. MÅLNING, på duk. Indien, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
769. MASKER, två stycken, trä. Troligen Indien, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
770. GUDOM, alabaster. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
771. SKULPTUR, brons. Indien, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
772. SKULPTUR, brons. Indien, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
773. PASILYSCHAL, ylle. Kashmir, Indien, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
774. SHUNKOSAI HOKUSHU, färgträsnitt. Japan, circa 1830.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
784. BOK, kolorerade träsnitt. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
785. MASK, trä och lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
786. ASK med LOCK, förgylld silver niello. Thailand, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

511. Vivianna Torun Bülow-Hübe, collier, silver, Stockholm 1951.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK