714
901979

VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hög uppdragen hals med lökformad mynning, målad dekor av figurscen med pojke på buffel. Höjd 26 cm.

Obet slitage.