"Kate Moss, Marrakech, 1993".
Signerad Albert Watson och numrerad 22/25 a tergo. Archival pigment print monterad på aluminium, bildyta 60,5 x 46 cm. Bladstorlek 76 x 61 cm.
Tres Hombres Art, Halmstad.
James Crump, "Albert Watson", 2007, nr 86, avbildad helsida samt omslagsbild.