Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1400 föremål
203. RULLMÅLNINGAR (2), Huang Huanwu (1906-1985), signerade, landskap.
203. RULLMÅLNINGAR (2), Huang Huanwu (1906-1985), signerade, landskap.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
205. RULLMÅLNING, troligen Japan med kinesisk montering, 1800-tal.
205. RULLMÅLNING, troligen Japan med kinesisk montering, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
207. RULLMÅLNING, Korea, Joseondynastin, sent 1800-tal.
207. RULLMÅLNING, Korea, Joseondynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
212. SCHATULL, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
212. SCHATULL, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
216. SKULPTUR, lergods. Tangdynastin (618-907).
216. SKULPTUR, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
217. KUDDE, keramik. Troligen norra Songdynastin, 900/1000-tal.
217. KUDDE, keramik. Troligen norra Songdynastin, 900/1000-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
218. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
218. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
219. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
219. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
220. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
220. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
221. URNA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
221. URNA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
222. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
222. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
225. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
225. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
226. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
226. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
227. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
227. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
228. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
228. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
229. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
229. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
231. RÖKELSEKAR med LOCK, biskvi. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722.
231. RÖKELSEKAR med LOCK, biskvi. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
233. SKULPTUR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
233. SKULPTUR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
235. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
235. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
236. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
236. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
238. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
238. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
240. VAS, blanc de chine. Sen Qingdynasti (1644-1912).
240. VAS, blanc de chine. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
241. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
241. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
242. VATTENCISTERN, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
242. VATTENCISTERN, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
243. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-talets förra hälft.
243. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-talets förra hälft.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
245. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
245. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
246. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Samson, 1800-tal.
246. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Samson, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
247. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
247. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
248. BUDDHAFIGUR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
248. BUDDHAFIGUR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
250. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
250. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
251. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
251. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
252. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
252. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
253. SERVIS, 73 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
253. SERVIS, 73 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
254. SERVISDELAR, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
254. SERVISDELAR, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
258. TALLRIKAR, 35 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
258. TALLRIKAR, 35 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
259. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
259. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
262. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
262. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
263. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
263. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
265. KOPP, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
265. KOPP, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
266. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
266. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
267. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
267. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
268. VASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
268. VASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
269. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
269. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
270. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
270. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
271. VAS, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
271. VAS, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
273. TEKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
273. TEKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
277. VASER/BORDSLAMPOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
277. VASER/BORDSLAMPOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
278. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
278. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
279. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
279. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
280. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
280. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
281. VASER, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
281. VASER, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
284. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
284. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
285. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
285. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
286. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
286. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
288. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
288. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
289. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
289. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
290. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongsmärke.
290. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
291. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
291. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
292. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
292. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
292A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med sigillmärke.
292A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med sigillmärke.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
293. VAS, porslin. Sen Qingdynasti.
293. VAS, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
293A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
293A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
294. LYKTA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
294. LYKTA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
298. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
298. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
299. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
299. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK