Terrakottafärgad botten med stora polykroma påfåglar, stort träd med apor, fiskar, fåglar, maskaroner och mytologiska djur. Nedtill figurscener med människor och djur. Bred benvit huvudbård med apor, fåglar, träd, djurmaskaroner och elefanter i kamp med drakar.
Ställvis något slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med obetydliga trampveck och skador.